Üretim Teknolojisi

DIN EN 10130 standardında ve DC 01 kalite soğuk haddelenmiş panel ve konvektör sacları Panel ve Konvektör Presler ile gerekli olan forma getirilerek bir sonraki prosese geçmek için hazır hale getirilir.

Panel presler ile panel radyatör için gerekli olan forma gelen panel yaprakları, kaynak teknolojisinde uzmanlaşmış İtalyan LEAS markalı bilgisayar kontrollü tam otomatik hatlarda kaynak işlemi tamamlandık- tan sonra test havuzlarında 13 bar basınç altında tek tek test edilir.

EN 442 standardına uygun olarak gerçekleştirilen seri üretimde konvektörler radyatörün yaş kanallarına doğrudan puntalanarak ısı kayıpları minimalize edilmiş ve maksimum verim sağlanmıştır.

Radyatörler DIN 55900 standardına göre boyahane hattında 3 aşamalı prosesten geçirilmektedir. Ön yüzey hazırlama işlemine tabi tutulan mekanik imalatı tamamlanmış panel radyatörlerin,üzerindeki yağ, toz gibi kirlilikler uzaklaştırılarak nano-teknolojik kaplama yapılır.

Pekpan Panel Radyatörleri korozyona ve darbelere karşı dayanıklıdır.

 

Boyanan panel radyatörler otomatik paketleme hattında nakliye ve depolama şartlarına uygun olarak hazırlanır. Gerek depolama, gerekse nakliye esnasında paletli olarak istiflenen ürünlerimiz, karton köşebentler ve strech naylon ile sarılarak çemberlenmektedir.

PEKSA Şirketler Grubunda; ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği standartları, bu konuda deneyimli çalışanlarımız tarafından titizlikle uygulanır.

Pekpan Panel Radyatörleri, bilgisayar kontrollü tam otomatik hatlarda EN 442 ve TSE standartlarına uygun olarak üretilir.

PEKSA, uluslararası geçerliliği olan CE Performans Deklarasyonu, GOST-R ve UKR Sepro kalite belgeleri ile müşterilerine en kaliteli ürünleri sunar.